EDOP
Loading...
TematikSinif 2017-08-18T12:48:35+00:00

TEMATİK SINIFLAR KONSEPTİ

Robotik, Zeka ve strateji oyunlarıyla gelen akademik ve zihinsel gelişim..

Zeka oyunları Sınıfı’nda öğrencilerimizin soyut ve analitik düşünme, hafızayı kullanabilme gibi yeteneklerini geliştiriyor; zihinsel becerilerini artırma yolunda çalışmalar yapıyoruz. Satranç, Bornimago, Hashi, Sudoku, Scrabble, Dehliz, Go…, Kapla, Mıknatıs Metaller, Zeka Küpleri, Legolar, 3D Puzzle’lar, Rubik’s Cube gibi onlarca zeka oyunu ile oynama imkanı tanıyoruz.

Ekolojik Değerlere Sahip Çevre Dostu Bireyler Yetiştiriyoruz..

Yaparak ve yaşayarak öğrenme metodunu en etkili şekilde Ekoloji Sınıfı ve Organik bahçede uyguluyoruz. Gerek organik bahçede gerekse ekolojik gezilerde bitki ve hayvanların doğal ortamında nasıl ve hangi şartlarda yetiştiğini uygulamalı olarak öğretiyoruz. İnsanlara hayat veren doğayı tahrip etmeden yaşamayı öğretiyor; doğa ve toprak sevgisini küçükken çocuklarımıza aşılamaya çalışıyoruz.

Minik Şeflerde Çocuklarımızı Mutfakla Tanıştırıyor; eğlenirken Öğretiyoruz..

Organik bahçede yetiştirdikleri sebzelerle, Minik Şefler Sınıfı’nda kendi yaptıkları yemekleri yemek öğrencilerimize sonsuz öz güven kazandırıyor. Minik şefler Sınıfı’nı rengarenk malzemeleriyle çocuklarımız için özel olarak tasarladık. Sınıfı çırpma telinden un eleğine kadar mutfakta ihtiyaç duyulabilecek her türlü araç ve gereçle donattık.

Hayal Sınıfı’nda Kitap ve Oyunla Hayatı Öğretiyoruz..

Hayallerinin birer kelebek olup kanat çırptığı bir özgürlük alanı olan Hayal Sınıfı’nda uçsuz bucaksız hayallere yelken açıyoruz. İlkokul ve Ortaokul düzeyine göre kurgusal ve serbest drama çalışmaları yapıyoruz. Drama ile orjinal fikirlerin ortaya çıkmasını ve çocukların estetik gelişimlerini sağlıyoruz.